Новини
Стосовно публікації щодо погіршення якості води на сайті КП «Вінницяоблводоканал»  
16.05.2018

   Вчора, 15 травня, на офіційному сайті КП «Вінницяоблводоканал» опубліковано інформацію про погіршення якості води у річці Південний Буг у зв’язку з ніби то потраплянням до водойми пестицидів з полів та садів, що розміщені безпосередньо на берегах, в межах прибережно-захисних смуг річки. При цьому до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області лабораторією КП «Вінницяоблводоканал» надіслано результати вимірювання показників якості води за 15 травня з  вмістом амонію наближеним до верхньої межі, однак в межах норми, за 16 травня – в межах норми по всім показникам.

   Так як подібна ситуація із весняно-літнім погіршенням якості води спостерігається на території області не перший рік, в кінці квітня місяця до КП «Вінницяоблводоканал», КП «Хмільникводоканал», КП «Калинівкаводоканал» Інспекцією було надіслано листи з проханням щотижневого подання інформації про якість води у річці Південний Буг у місцях водозабору, а у разі погіршення показників – терміново! – для оперативного виявлення джерела забруднення та відповідного реагування.

   Будь-яких повідомлень про погіршення якості води протягом 15 травня та на ранок 16 травня на адресу Інспекції не надходило. Лабораторіями водоканалів з кінця квітня і до сьогодні подається інформація про відсутність перевищень по всім показникам якості води.

   Додатково повідомляємо, що внаслідок погіршення якості води у р. Південний Буг у травні-червні 2017 року та у зв’язку з гучними заявами щодо її причин (потрапляння у воду пестицидів та агрохімікатів із полів, що впритул розорюються до урізу води), Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області протягом  літа 2017 року комісійно проведено обстеження прибережно-захисних смуг річки Південний Буг. Розорення до урізу води виявлено не було.

   Також відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції на початку травня цього року проведено власний моніторинг якості води у р. Південний Буг. За результатами проведених досліджень відібраних проб води перевищень концентрацій забруднюючих речовин не зафіксовано.

 

   У разі виявлення конкретних фактів можливого негативного впливу на якість води у річці Південний Буг (здійснення господарської діяльності в межах прибережно-захисних смуг, миття бочок  після використання небезпечних хімічних речовин, забруднення стічними водами і т. д.) просимо Вас невідкладно повідомляти правоохоронні органи для можливості оперативного фіксування правопорушення, а також Державну екологічну інспекцію у Вінницькій області для вжиття заходів реагування.

   Повідомити про правопорушення до Інспекції Ви можете телефоном: (0432) 51-31-49, поштою: вул. 600-річчя, 19, м. Вінниця, 21021, на офіційному веб-сайті через «Зворотній зв’язок» http://vindei.gov.ua/index.php?id=37